Wiara i ciężka praca czynią cuda!

Jeszcze kilka miesięcy temu kibice mówiąc o utrzymaniu Victorii w 3. lidze mówili w kategorii „cuda”! Tymczasem drobne korekty w składzie, owszem, z pewnością miały znaczenie, ale tak naprawdę ciężka praca sztabu trenerskiego i samych piłkarzy, znakomite przygotowanie fizyczne, odrobina sportowego szczęścia i Sokół Kleczew miały największy wpływ na to, że „wojna o utrzymanie” zakończyła się sukcesem. Drugi sezon w 3. lidze to niezwykły moment w 95. letniej historii naszego klubu.

Czytaj dalej

Być, albo nie być, czyli mecze barażowe!

Victoria Września zakończyła sezon, ale nadal czeka na wieści dotyczące spadku, albo pozostania w 3. lidze. Jutro rozpoczynają się mecze barażowe o 2. ligę, które dadzą odpowiedź na najważniejsze od lat pytanie wiszące nad Wrześnią. Czekają kibice, czekają piłkarze, czekają władze klubu. W pierwszej turze meczów barażowych spotkają się ŁKS Łomża z Górnikiem Polkowice i KSZO Ostrowiec z Wikędem Luzino.

Czytaj dalej

O krok bliżej „raju” – niebiosa nam sprzyjają!

Victoria wygrała we Wronkach z Lechem II 2:1, a Pogoń N.S. poległa w Środzie Wlkp. 1:2 – spełniły się dwa z kilku ważnych kryteriów w wojnie o utrzymanie 3. ligi. Dzisiaj wiadomo, że nasza drużyna jest o krok bliżej celu – utrzyma status quo jeśli z 2. ligi nie spadnie Sokół Kleczew, albo do 2. ligi awansuje Wikęd Luzino. Jak dotąd gwiazdy mają nas w swojej opiece i niech tak będzie do końca, do 10 czerwca, do ostatniego meczu barażowego.

Czytaj dalej

Siostry bliźniaczki, czyli obok Mai jest Pola!

Znakomicie biega sprinty, bardzo dobrze prezentuje się w biegach na 300m, ale równie dobrze na dłuższych dystansach, np. na 1000m czy w biegach przełajowych. Bohaterką drugiego odcinka „Lekkoatletyczne talenty Akademii Tomasza Szymkowiaka” jest siostra bliźniaczka Mai Michalskiej, Pola Michalska.

Czytaj dalej

Derby gminy Września dla Kosyniera!

Dużą niespodzianką zakończyły się rozegrane w Sokołowie A-klasowe derby gminy Września pomiędzy broniącym się przed spadkiem Kosynierem, a walczącymi o awans Błękitnymi. Goście zawiedli po całości i polegli 1:2. A przed nami kolejne derby, tym razem powiatu, i to w B klasie: Sparta kontra Victoria II. Zapowiada się „piłkarska wojna” z opcją awansu w tle.

Czytaj dalej

Niech gwiazdy mają nas w opiece!

Po domowej porażce Victorii Września, 1:3 z Lipnem Stęszew, nasza drużyna ma tylko matematyczne szanse na uniknięcie degradacji: zwycięstwo we Wronkach przy porażkach Skalmierzyc w Środzie Wlkp. (gdy 5 drużyn spada) i Błękitnych z Flotą (gdy 6 drużyn spada), a także korzystnych dla nas rozstrzygnięciach meczów barażowych o 2. ligę. Pozostało grać do końca, wygrać z Lechem II i czekać na szczęśliwy układ gwiazd na piłkarskim nieboskłonie.

Czytaj dalej

Zmiana warty – młodzież idzie szeroko!

Kiedyś medale zdobywali Krystian, Dagmara Haremza, czy Weronika Przybysz. Dzisiaj ich miejsce zajęło następne pokolenie młodych, zdolnych i spragnionych sukcesów wojowników, które dla Hwaranga zdobywa medale Mistrzostw Polski Juniorów. Na turnieju w Szczecinku, który odbył się w miniony weekend, Wrześnianie wywalczyli 8 medali. Jeden złoty padł łupem Jakuba Filipczaka!

Czytaj dalej

Najjaśniejsza „gwiazdka” wrzesińskiego sprintu!

Wygrywa zawody, bije rekordy, zdobywa medale. Urodzona w 2012 roku, młoda lekkoatletka, wychowanka Akademii Sportowej Tomasza Szymkowiaka jest w swojej kat. wiekowej najlepszą sprinterką regionu, jedną z trzech najlepszych w Polsce, przed którą otwierają się drzwi do prawdziwej, wielkiej sportowej przygody – Panie i Panowie, przed Wami najjaśniej świecąca „gwiazdka” akademii, Maja Michalska!

Czytaj dalej

Zbliżające się wydarzenia