Z Wrześni na podbój Europy i świata!
Trzech młodych lekkoatletów Orkana podczas pierwszych startów w sezonie osiągnęło minima kwalifikujące ich na mistrzostwa Europy, czy świata. Damian Rodziak pokaże się na ME seniorów w Birmingham, jego brat Jakub wystartuje na Mistrzostwach Świata U-20 w Eugene, w stanie Oregon, w USA, a najmłodszy, Oskar Pawlak powalczy w Mistrzostwach Europy U-18 w Rieti, we Włoszech. To ogromne, niespotykane dotąd sukcesy naszych sportowców. Kibicujmy im i trzymajmy za nich kciuki!
10 dni temu informowałem o tym, że lekkoatleta Orkana Września, Damian Rodziak, na inaugurujących sezon zawodach, które odbyły się w Poznaniu, rzucił dyskiem (2kg) na odległość 64,24m i po 1. wpisał się w tabele 10. najlepszych wyników w historii polskiej LA, a po 2. uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w tym roku, w Birmingham.
Miło mi donieść, że lekkoatleci Orkana się nie zatrzymują. W minionych dniach odbyły się kolejne zawody, w których startowali nasi młodzi sportowcy i także oni zdobywali minima.
Jakub Rodziak, młodszy brat Damiana, w swym pierwszym tegorocznym starcie, w rzucie dyskiem uzyskał wynik 60,58m uzyskując minimum na Mistrzostwa Świata U-20, które odbędą się w Oregonie, w USA.
Oskar Pawlak, syn trenera grupy kulomiotów, Przemysława Pawlaka, na zawodach w Pile ustanowił swój rekord życiowy w pchnięciu kulą 5 kg. Oskar pchnął na odległość 18,16m bijąc o prawie 2 metry swój dotychczasowy rekord i uzyskując minimum na Mistrzostwa Europy U-18, które odbędą się w Rieti, we Włoszech. Oskar pobił również swój rekord życiowy w rzucie dyskiem 1,5 kg. „Machnął” nim na odległość 54,12m i do minimum na ME zabrakło 38 cm. Może w następnych zawodach uda się pokonać granicę 54,50m? Oby! Warto podkreślić, że Oskar, w kategorii U-18 rywalizuje z rok starszymi zawodnikami i choć dzisiaj jego wyniki już robią wrażenie, to pełnię jego możliwości w tej kategorii poznamy dopiero za rok. Poniżej rekordowe pchnięcie Oskara dające mu prawo startu w Rieti.
https://www.facebook.com/reel/1633917194325001
Kilka dni temu, w Pile, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS i w zawodach pokazali się, i to ze znakomitej strony, także inni lekkoatleci naszego klubu. Zdobyli 21 medali, w tym 13 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe.
Medale złote:
Jakub Rodziak: dysk U-20 (1,75kg) 61,98m rek. sezonu i kula U-20 (6kg) 16,48m rek. sezonu!
Oskar Pawlak: dysk U-18 (1,5kg) 54,12m rek. życiowy i kula U-18 (5kg) 18,16m rek. życiowy!
Jakub Glinka: dysk U-23 (2kg) 49.75m rek. życiowy i kula U-23 (7,26kg) 15,29m
Zofia Tomczak: dysk U-18 (1kg) 22,55m
Aleksandra Kosmowska: 100m U-18 13,16s (wiatr -1m/s)
Antonina Brandt: 200m U-18 26,79s (wiatr +01/s)
Julia Biadała: 100mppł U-20 16,90s (wiatr -1,2m/s)
Oliwia Nowak: kula (4kg) U-23 11,37m rek. sezonu
Zuzanna Michalak: 200m U-23 28,02s (wiatr +0,1m/s)
Sztafeta 4x100m kobiet: Nicola Urbaniak, Zuzanna Michalak, Martyna Wojtkowiak, Antonina Brandt 51,09s
Medale srebrne:
Zofia Tomczak: kula U-18 (3kg) 10,02m
Cyprian Polus: dysk U-18 (1,5kg) 47,77m
Kacper Musielewski: U-18 110mppł 15,07s (wiatr -1,3m/s)
Martyna Wojtkowiak: U-20 200m 28s (wiatr +0,1m/s)
Julia Waszak: K-18 1500m 5:16,90 rek. życiowy
Piotr Mąkowski: U-18 1500m 4:11,25
Brązowe medale:
Cyprian Polus: kula U-18 (5kg) 13,73m
Nicola Urbaniak: U-20 400m 64,60s
Ponadto miejsca punktowane zajęli: 4. Mikołaj Palpuchowski: 200m U-20 24,02s (wiatr -2,3m/s) i 5. Szymon Kubisiak: 100m U-20 12,47s (wiatr -3,9m/s)
Wszystkim lekkoatletom Orkana gratuluję znakomitych wyników, trenerom dobrych występów Waszych podopiecznych. Pisanie o sukcesach, jakie odnosicie to sama przyjemność. Życzę kolejnych medali i rekordów!